Σε δύο συνεδριάσεις θα προχωρήσει αύριο Τετάρτη το Δημοτικό Συμβούλιο Πρέβεζας.
Συγκεκριμένα στις 5 το απόγευμα, θα πραγματοποιηθεί η ειδική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου με μοναδικό θέμα στην ημερησία διάταξη την έγκριση του προϋπολογισμού του δήμου για το οικονομικό έτος 2013. Αμέσως μετά θα ακολουθήσει τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου με 20 θέματα στην ημερήσια διάταξη. Μεταξύ των θεμάτων που θα συζητηθούν είναι οι εγκρίσεις των προϋπολογισμών των κληροδοτημάτων για το 2013, η έγκριση αποδοχής πίστωσης από το πρόγραμμα «παρακρατηθέντες πόροι», η έγκριση αποδοχής πίστωσης από το πρόγραμμα «συντήρηση και επισκευή σχολικών κτιρίων» και η αποδοχή της πρώτης δόσης από την ΣΑΤΑ του 2012. Οι συνεδριάσεις θα μεταδοθούν απευθείας από τη Δημοτική Ραδιοφωνία.