Την περιοχή “Πολιτσές” Χρυσοβίτσας, στην οποία με μέσα και πόρους της Περιφέρειας Ηπείρου εκτελείται το έργο του αναδασμού, επισκέφτηκε ο Περιφερειάρχης κ. Αλέξανδρος Καχριμάνης. Σε συνεργασία που είχε με το Τοπογραφικό συνεργείο και καλλιεργητές, έδωσε οδηγίες, ώστε με τη βελτίωση των καιρικών συνθηκών, να επιταχυνθεί ο ρυθμός των εργασιών και σε πρώτη φάση να ολοκληρωθεί η σήμανση των ιδιοκτησιών.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2014/05/29.5.2014.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑ.jpg)