Με φιλικά ματς συνεχίζουν την προετοιμασία τους για τη νέα σεζόν οι ομάδες της Α’ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.
Σήμερα συναντήθηκαν στην Βόνιτσα, η τοπική ομάδα με το Θρίαμβο Λούρου για ένα ακόμη φιλικό προετοιμασίας με τα γκολ να πέφτουν βροχή.
Ο Θρίαμβος Λούρου προηγήθηκε στο σκορ από πολύ νωρίς και η ροή του ματς είχε ως εξής:(0-2,1-3,2-4,3-4,3-5). Τα γκολ από τη νικητήρια ομάδα έβαλαν Ράπτης στο 12ο λεπτό, Φέκκας στο 21ο και Νίκου 42ο, 56ο, 78ο ενώ από την ομάδα του Αμβρακικού Βόνιτσας πέτυχαν ένα γκολ ο Παππάς και 2 γκολ ο Χασακής.