Εξόρμηση στη Β. Ελλάδα στο όρος “Πάϊκο” του Νομού Κιλκίς, διοργανώνει το Σαββατοκύριακο 18 & 19 Οκτωβρίου ο Ορειβατικός Σύλλογος Πρέβεζας. Αναχώρηση από Πρέβεζα το Σάββατο στις 10 το πρωί για Γουμένισσα. Επίσκεψη σε οινοποιείο και το υπόλοιπο της ημέρας ελεύθερο στην πόλη της Γουμένισσας όπου και διανυκτέρευση.
Την Κυριακή το πρόγραμμα περιλαμβάνει πεζοπορία στο όρος Πάικο. Θα πραγματοποιηθεί η κυκλική διάσχιση: Προφήτης Ηλίας – Πριματάρι – Στραβοπόταμος – Σέλμα – Παλαιοχώρι – Προφ. Ηλίας.-Η διαδρομή εξελίσσεται μέσα σε δάσος οξιάς, ενώ τμήμα αυτής ακολουθεί μονοπάτι δίπλα στο Στραβοπόταμο, προσφέροντας υπέροχα φθινοπωρινά τοπία. -Ώρες πορείας: 6. Βαθμός δυσκολίας: 1 Δηλώσεις συμμετοχής άμεσα στον αρχηγό της εξόρμησης Βασίλη Αθανασιάδη στο τηλ. 6937193709 ή στα γραφεία του συλλόγου στο τηλ. 268210200 ώστε να εξασφαλιστούν δωμάτια και θέσεις στο λεωφορείο.
Δημοτική Ραδιοφωνία 87,9 Πρέβεζα