Ποδηλατοδρομία αγάπης διοργανώνεται την Κυριακή 23 Ιουλίου 2017 και ώρα 7 το απόγευμα, με αφετηρία την κεντρική αγορά Θεσπρωτικού. Όπως λένε οι.. διοργανωτές δικαίωμα συμμετοχής έχουν από 4 ετών έως και… 104 ετών. Η διοργάνωση ανήκει στο ΚΔΑΠ δήμου Ζηρού Ριζοβουνίου «Το μελίσι» και τον μορφωτικό σύλλογο Θεσπρωτικού. Η Ποδηλατοδρομία αγάπης, γίνεται για τον μικρό Βαγγελάκη Παπαβασιλείου, ο οποίος έχει διαγνωστεί, με λευχαιμία, υπό την αιγίδα της κοινωφελούς επιχείρησης του δήμου Ζηρού! Η συμμετοχή στην ποδηλατοδρομία αγάπης είναι δωρεάν, οι συμμετέχοντες πρέπει να φοράνε άσπρα μπλουζάκια, με κάθε συμμετοχή θα υπάρχει αυτοκόλλητο για το μπλουζάκι, νερό και μετάλλιο!
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2017/07/Ποδηλατούμε-για-τον-μικρό-Βαγγέλη-από-το-Θεσπρωτικό-που-διαγνώστηκε-με-λευχαιμία.jpg)