Σεισμική δραστηριότητα παρουσιάζεται τα τελευταία εικοσιτετράωρα, με επίκεντρο περιοχές του Δήμου Ζηρού. Ο μεγαλύτερος σεισμός που καταγράφηκε σημειώθηκε σήμερα Δευτέρα, παραμονή πρωτοχρονιάς, στις 9:52 π.μ και σύμφωνα με το Γεωδυναμικό Ινστιτούτο του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών, είχε μέγεθος 3,8 βαθμών της κλίμακας ριχτερ. Ο σεισμός έγινε αισθητός και στην Πρέβεζα.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2018/12/-ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ-e1546245585333.png)
Ένα λαθάκι κάνατε παιδιά. Σήμερα δεν είναι Σάββατο αλλά Δευτέρα.