Αεικίνητος και ακούραστος συνεχίζει τον προεκλογικό του αγώνα ο Υποψήφιος Βουλευτής Πρέβεζας, Σπύρος Κυριάκης. Λίγες ώρες μετά την εξαιρετική εμφάνιση του στο στούντιο της ΕΡΤ και την εκπομπή “Πρωινή Βάρδια” (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΔΩ) και αφότου επέστρεψε στη βάση του, συνέχισε να “οργώνει” το Νομό Πρέβεζας.
Συγκεκριμένα επισκέφθηκε τον ΟΚΑΝΑ και διάλεξε μία ημέρα με ιδιαίτερο συμβολισμό καθώς η 26η Ιουνίου είναι παγκόσμια ημέρα κατά των ναρκωτικών. Εκεί είχε μία πρώτης τάξεως ευκαιρία να ενημερωθεί για τις διαστάσεις του προβλήματος της εξάρτησης από ουσίες .
Τις απογευματινές ώρες επισκέφτηκε τα χωριά Παπαδάτες,Γαλατά,Ζερβό, Ριζοβουνι και Μελιανά του Δήμου Ζηρού.
Οι προεκλογικές συναντήσεις του Σπύρου Κυριάκη, προκειμένου όπως αναφέρει ο ίδιος, να φτάσει παντού το μήνυμα της Ν.Δ και του Κυριάκου Μητσοτάκη ,δεν γνωρίζουν αποστάσεις,κόπωση ή αναβολές.
“Τώρα χρειαζόμαστε περισσότερο από κάθε άλλη φορά αυτοδυναμία.Τώρα πλησιάζουμε στο τέρμα!
Η Ελλάδα Αλλάζει!”