Η ΔΕΥΑΠ, στο πλαίσιο των προληπτικών μέτρων της Δημόσιας Υγείας λόγω του κορονοϊού (Covid-19) και ιδιαίτερα στις ευπαθείς ομάδες, προτείνει οι πληρωμές των οφειλών προς την επιχείρηση να γίνονται ηλεκτρονικά μέσω e-Banking ή παγίων εντολών. Με τον τρόπο αυτό αποφεύγονται οι συναθροίσεις των συμπολιτών μας, μέτρο που βοηθά στον περιορισμό διασποράς της νόσου. Επιπρόσθετα παρατείνονται όλες οι ημερομηνίες λήξης των λογαριασμών μέχρι 10 – 4 – 2020.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2017/09/ΔΕΥΑ-ΠΡΕΒΕΖΑΣ-1-of-1.jpg)