Αναβάθμιση εγκαταστάσεων Ιαματικών πηγών Πρέβεζας:
Από την Οικονομική Επιτροπή εγκρίθηκε η δημοπράτηση του έργου για την «αναβάθμιση των εγκαταστάσεων Ιαματικών Πηγών Πρέβεζας με έργα εκσυγχρονισμού και επέκτασής τους», με προϋπολογισμό 1.383.000 ευρώ. Η χρηματοδότηση του έργου γίνεται μέσω του έργου: «Thematic Routes and Nerworks- TheRout_Net”. Μέσω του ίδιου έργου προβλέπεται και η αναβάθμιση των ιαματικών πηγών σε Άρτα, Αμάραντο, Καβάσιλα.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2017/09/ΔΗΜΟΤΙΚΑ-ΙΑΜΑΤΙΚΑ-ΛΟΥΤΡΑ-ΠΡΕΒΕΖΑΣ-2.jpg)