Χωρίς τις αισθήσεις της ανασύρθηκε, μεσημβρινές ώρες χθες, από τη θαλάσσια περιοχή Βάλτου Πάργας, 79χρονη ημεδαπή. Η ανωτέρω διεκομίσθη από ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Κέντρο Υγείας Πάργας, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός της.
Η σορός της πρόκειται να μεταφερθεί στο Εργαστήριο Ιατροδικαστικής και Τοξικολογίας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων για την διενέργεια νεκροψίας-νεκροτομής.
Προανάκριση διενεργείται από το Β’ Λιμενικό Τμήμα Πάργας του Κεντρικού Λιμεναρχείου Ηγουμενίτσας.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2017/08/ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ-ΠΡΕΒΕΖΑ-1-of-1-01.jpg)