Οι αθλητές του Ναυτικοί Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Πρέβεζας συμμετέχουν στην δράση και μαζεύουν πλαστικά καπάκια ώστε, με αυτόν τον τρόπο , έμμεσα να συνεισφέρουν στο να αποκτήσουν άνθρωποι με κινητικά προβλήματα αμαξίδιο.
Στις εγκαταστάσεις του Ομίλου στην Μαρίνας Πρέβεζας, έχει τοποθετηθεί ειδικό δοχείο, όπου μπορεί ο κάθε πολίτης να συνεισφέρει και εκείνος πηγαίνοντας πλαστικά καπάκια και βοηθώντας έτσι τους αθλητές να πετύχουν πιο γρήγορα τον στόχο τους.