Συνεχίζει τις πολύ καλές εμφανίσεις ο άλτης του ύψους από την Πρέβεζας, Αντρέας Μίτα.
Μετά την νίκη του στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα, όπου ο αθλητής του Αθλητικού Συλλόγου Πρέβεζας “Ευ Ζην”, με άλμα στα 2,17 μέτρα, κατέλαβε την πρώτη θέση με ατομικό ρεκόρ, μία επίδοση που τον κατέταξε ως κορυφαίο Ευρωπαίο της σεζόν και τρίτο στον κόσμο, είχε μία εξαιρετική παρουσία και στο διεθνές μίτινγκ αλμάτων που διεξήχθη στην Καλλιθέα.
Με άλμα στα 2,15 μέτρα ο Αντρέας Μίτα ήρθε τρίτος και επιβεβαίωσε την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται.