Για τον άγριο ξυλοδαρμό ενός ανηλίκου ενημερώθηκε χθες χθες Τετάρτη 24 Ιουλίου 12 παρα το βράδυ από το Νοσοκομείο Πρέβεζας, η Αστυνομία.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες ο 16χρονος βγήκε βόλτα μετά τις 21:00 το βράδυ, ενώ δυο ώρες αργότερα τον εντόπισε ο αδελφός του στο σπίτι όπου διαμένουν, βαριά χτυπημένο και χωρίς να θυμάται τον τόπο, αλλά και το άτομο που του επιτέθηκε, προκαλώντας του βαριά χτυπήματα στο κεφάλι.
Ο 16χρονος νοσηλεύεται στο Νοσοκομείο Πρέβεζας, χωρίς να κινδυνεύει, ενώ η μητέρα του κάνει έκκληση μέσω των μέσων κοινωνικής δικτύωσης, όποιος είδε ή γνωρίζει κάτι για το περιστατικό να απευθυνθεί στις αστυνομικές αρχές.