Ελεύθερος με περιοριστικούς όρους, αφέθηκε μετά την απολογία του στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Πρέβεζας,
ο 60χρονος από την Πρέβεζα που είχε συλληφθεί με την κατηγορία της παραχάραξης και κυκλοφορίας πλαστών χαρτονομισμάτων και παράβασης της «Νομοθεσίας περί όπλων». Ο 60χρονος θα πρέπει, μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση μια φορά το μήνα να παρουσιάζεται στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής, ενώ του απαγορεύθηκε η έξοδος από την χώρα.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2013/01/CF80CEBBCEB1CF83CF84CEB1-CEB5CF85CF81CF89.jpg)