Eπίτιμο μέλος της χαρακτήρισε το Δήμαρχο Πρέβεζας Χρήστο Μπαΐλη η Ένωση Καθηγητών για τη διδασκαλία της Αγγλικής σύμφωνα με επιστολή που απέστειλε ο πρόεδρος του ΤΕSOL Greece Δημήτρης Πριμάλης.
Όπως τονίζεται στην επιστολή η συμβολή του Δήμου της Πρέβεζας και προσωπικά του κ.Μπαΐλη στην επιτυχία της ημερίδας ξενόγλωσης εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, η οποία πραγματοποιήθηκε στην Πρέβεζα ήταν μεγάλη, ενώ υλικό από την Πρέβεζα έχει αναρτηθεί στην ηλεκτρονική εφημερίδα του κλάδου με μεγάλη μάλιστα επισκεψιμότητα.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2013/02/CE9CCEA0CE91CE99CE9BCE97CEA33.jpg)