Μόνο του, μικρό και ανήμπορο να πετάξει βρέθηκε στην οδό Πολυτεχνείου στην Πρέβεζα, στην μέση του δρόμου από κάτοικο της περιοχής αυτό το μικρό γεράκι.
Ο μικρός μας φίλος, άγνωστο το πώς βρέθηκε σε αυτό το επικίνδυνο σημείο, λόγω της μικρής του ηλικίας δεν μπορεί να ανοίξει τα φτερά του και να πετάξει, είχε όμως φύλακα άγγελο, τον κ. Τάκη ο οποίος τον περισυνέλεξε και θα τον φροντίζει μέχρι αύριο το πρωί στο σπίτι του. Αύριο το μικρό γεράκι θα αλλάξει χέρια αφού ειδοποιήθηκε άμεσα η φιλοζωική, η οποία θα το παραλάβει και θα το φροντίζει εως ότου μπορέσει να πετάξει!
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2013/07/1-SAM_0972.jpg)