Να και αν βρέχει . . . Να και αν δεν βρέχει ήταν η ονομασία ενός από τα 15 γκρουπ που παρέλασαν στο Καρναβάλι των Γυναικών για φέτος.
Η ονομασία αποδείχθηκε προφητική μιας και για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο καιρός γύρισε την πλάτη στις Γυναίκες του Καρναβαλιού, ωστόσο και εκείνες με την σειρά τους αψήφισαν την βροχή και δήλωσαν ΠΑΡΟΝ στις καρναβαλικές τους εκδηλώσεις!Το Καρναβάλι των Γυναικών συμπληρώνει ιστορία 55 χρόνων ζωής και σε συνδυασμό με το Καρναβαλικό Κομιτάτο Πρέβεζας παρά τις αντίξοες οικονομικές συνθήκες ζωντανεύουν τις απόκριες στην πόλη της Πρέβεζας, η οποία πλέον μπορεί να χαρακτηριστεί Καρναβαλική Πόλη.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2014/02/IMG_6762.jpg)