Σε δηλώσεις στα τοπικά Μ.Μ.Ε για το θέμα της Αγοράς Αγροτών προχώρησε ο Αντιπεριφερειάρχης Πρέβεζας κ. Στράτος Ιωάννου.
Μετά και τις τελευταίες εξελίξεις με το κλείσιμο της Αγοράς Αγροτών, έπειτα από καταγγελίες φορέων που αφορούσαν την παράνομη λειτουργία της , ο κ. Ιωάννου κλήθηκε για ακόμα μια φορά να βγάλει “το φίδι από την τρύπα” πράττοντας το αυτονόητο . . . Λίγο πολύ ο Στράτος Ιωάννου μάζεψε όλους τους φορείς που εμπλέκονται με την αγροτική αγορά και μέσα από ουσιαστικές ζυμώσεις σήμερα το πρωί βρέθηκε η χρυσή τομή και προχώρησαν σε μια άτυπη συμφωνία που θα μπορέσει να δώσει μια ανάσα στην λειτουργία της Αγροτικής Αγοράς με κανόνες λειτουργίας εως ότου βγει η Κοινή Υπουργική Απόφαση και το Νομικό Πλαίσιο το οποίο θα επιτρέψει στην Αγορά Αγροτών να λειτουργήσει νόμιμα και χωρίς εμπόδια.
Παρακολουθήστε το βίντεο με τις δηλώσεις του Στράτου Ιωάννου:
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2014/02/1-_DSC6192.jpg)