Παραμερίζοντας επιμέρους διαφορές , αντιθέσεις,
αλλά και φιλοδοξίες και θέτοντας ως προτεραιότητα την αναπτυξιακή τροχιά του διευρυμένου Δήμου Πρέβεζας, Μιλτιάδης Κλάπας και Γιώργος Νίτσας, έδωσαν τα χέρια και συμφώνησαν σε κοινή κάθοδο στις προσεχείς Δημοτικές του Μαΐου. Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του mypreveza.gr οι δύο υποψήφιοι βρέθηκαν τυχαία σε πασίγνωστο κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος της Πρέβεζας και η συνάντηση αυτή τους θύμισε τις παλιές . . . καλές . . . εποχές, όταν ο Μιλτιάδης Κλάπας ήταν Δήμαρχος Πρέβεζας και ο Γιώργος Νίτσας Δημοτικός Σύμβουλος! Λίγο το κρασάκι, λίγο τα μεζεδάκια λοιπόν και η συμφωνία δεν άργησε να έρθει . . . Και επειδή το έθιμο της πρωταπριλιάς πρέπει να το τηρούμε, δεν πειράζει αν γράψουμε και μια κουβέντα παραπάνω βρε αδελφέ . . . Να είμαστε καλά και του ΧΡΟΝΟΥ
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2014/04/1-502-1.jpg)