Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 29/06 και ώρα 7.30, κατόπιν ειδικής άδειας από την Μητρόπολη, υπαίθρια λειτουργία στον χώρο όπου θα γίνει η ανέγερση του νέου Ναού των Αγίων Αποστόλων. Πλήθος πιστών ήταν εκεί να παρακολουθήσει τη λειτουργία, αφού ήταν η πρώτη φορά σήμερα μετά από αρκετά χρόνια και την κατάρρευση του Ιστορικού Ναού όπου πραγματοποιήθηκε λειτουργία προς τιμήν των Αγίων Αποστόλων.
Αμέσως μετά θα ακολουθήσει Αμέσως μετά θα ακολουθήσει η γιορτή με πολλές εκπλήξεις που διοργανώνει ο Σύλλογος Γυναικών Αγίου Θωμά στον χώρο των παλιών κατασκηνώσεων.