ΥΛΙΚΑ
10 -14 Kinder Delice400 γρ. τυρί κρεμά 1 κούπα άχνη ζάχαρη 1 μόρφατ 300 γρ. κρέμα γάλακτος 2-3 βανίλιες τσιπς κουβερτούρας
για την σάλτσα φράουλας
1 κιλό φράουλες 250 γρ. ζάχαρη χυμό από μισό λεμόνι
ΕΚΤΕΛΕΣΗ
Βάζουμε σε δυνατή φωτιά αντικολλητικο τηγάνι ρίχνουμε φράουλες και ζάχαρη ανακατεύουμε συνέχεια να μη μας κολλήσει μόλις είναι έτοιμη ρίχνουμε το χυμό και αφήνουμε να κρυώσει καλά
Χτυπάμε το τυρί κρέμα με την άχνη πολύ καλά , ρίχνουμε μέσα την μορφατ και χτυπάμε να αφρατεψει πολύ καλά να μη μείνουν σβολακια και συνέχεια την κρέμα γάλακτος με της βανίλιες επίσης πολύ καλό χτύπημα Στρώνουμε στο πυρέξ τα Kinder Delice !!! ρίχνουμε αρκετή σάλτσα φράουλας στη συνέχεια όπως είδατε σε φώτο . με μεγάλες κουταλιές βάζουμε την χτυπημένη κρέμα γάλακτος !!!… Στα κενά που έχω αφήσει στην κρέμα επίσης ρίχνω λίγο λίγο πάλι την σάλτσα φράουλας !!!!Πασπαλίζω με τσιπς σοκολάτας !!!!!!!!!!! ΕΤΟΙΜΗ !!!!!!ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΓΙΑ 1-2 ΩΡΕΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!!!!!