Τεράστια συμβολή στη νίκη της Αναγέννησης Άρτας με σκορ 3-1 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της νέας Γ΄ Εθνικής είχαν οι Σιδέρης και Δημουλιάς για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.
Η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό, αφού σε αντεπίθεση ο Σιδέρης από τα αριστερά έκανε τη σέντρα στην περιοχή και ο Δημουλιάς απέναντι από τον Σιαράβα πλάσαρε σωστά για το 1-0, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Μπορεί ο Σιδέρης να αντικαταστάθηκε στο 28ο λεπτό με αναγκαστική αλλαγή αλλά ο Δημουλιάς συνέχισε να πρωταγωνιστεί αφού στο 54ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Πολύ καλή η πρώτη εμφάνιση των παιδιών με την καινούργια τους ομάδα και εμείς τους ευχόμαστε καλή αγωνιστική χρονιά με πολλά γκολ και χωρίς τραυματισμούς.
Φώτο αρχείου mypreveza.gr