Πλήθος φορέων ,μέλη κομμάτων ,οργανώσεων και φοιτητές έδωσαν το “παρών” στο αντιφασιστικό συλλαλητήριο φόρο τιμής στον Παύλο Φύσσα με τη συμπλήρωση ενός έτους απο τη δολοφονία που συγκλόνισε το πανελλήνιο.
Με αφετηρία έξω απο το κτήριο της Περιφέρειας ο κόσμος άρχισε να συγκεντρώνεται στις 19.00 ενώ αστυνομικές δυνάμεις βρίσκονταν διακριτικά σε διάφορα σημεία της πόλης χωρίς να χρειαστεί η παρέμβασή τους καθώς δεν σημειώθηκαν επεισόδια Κατά τη διάρκεια της πορείας ακούστηκαν συνθήματα κατά του φασισμού και του ναζισμού αλλά και του άδικου χαμού του Παύλου Φύσσα που έπεσε νεκρός στο Κερατσίνι χτυπημένος απο το μαχαίρι του χρυσαυγίτη Γιώργου Ρουπακιά. .
http://epirus-tv-news.blogspot.gr