Δεν ξέρουμε αν το καταλάβατε και εσείς, αλλά το φετινό Πάσχα στην Πρέβεζα ήταν το πιο καθαρό των τελευταίων ετών. Σίγουρα υπήρξαν και “παραφωνίες”, ωστόσο δεν αντικρίσαμε εικόνες με ξεχειλισμένους από σκουπίδια κάδους όπως τις προηγούμενες χρονιές.
Αυτό δείχνει πως ο αρμόδιος αντιδήμαρχος κ. Πάυλος Σαραμπασίνας, όπως βλέπετε και στην εικόνα, έχει πάρει πολύ σοβαρά τον ρόλο του, έχει σκύψει το κεφάλι και εργάζεται σκληρά.
Φέτος λοιπόν ήταν η πρώτη χρονιά, μετά από 4 χρόνια, που η Πρέβεζα τις άγιες ημέρες του Πάσχα βούλιαξε από κόσμο αλλά δεν βούλιαξε από σκουπίδια …