Δέκα χρόνια συμπληρώθηκαν φέτος από τον πρώτο καθαρισμού του Λιμανιού της Πρέβεζας από την Λέσχη Ελλήνων Καταδρομέων.Με αφορμή αυτή την “επέτειο” η Λ.Ε.Κ αποφάσισε να αφιερώσει τον φετινό καθαρισμό του Λιμανιού σε έναν από τους πρωτεργάτες της ιδέας που δεν είναι πια στην ζωή.
“Στον συνάδερφο και φίλο Κώστα Παπαδόπουλο που έφυγε νωρίς από κοντά μας..ο οποίος ξεκίνησε στις 19 Σεπτεμβρίου 2005 από Θεσσαλονίκη να έρθει να μας ενισχύσει στον καθαρισμό του λιμανιού…” γράφει στην επίσημη σελίδα της στο facebook η Λ.Ε.Κ Ν. Πρέβεζας.
Δέκα χρόνια μετά η ιδέα γιγαντώθηκε έγινε θεσμός και τα αποτελέσματα γεμίζουν υπερηφάνειά τόσο την Λέσχη όσο και τους πολίτες της Πρέβεζας !
Δείτε το Βίντεο :