Στον τελικό σταμάτησε η ξέφρενη πορεία των Βασίλη Ζήση και Στέλιο Κουρτίδη στο Open της Σαρωνίδας. Οι δύο αθλητές παρά την εξαιρετική τους εμφάνιση ηττήθηκαν από τους Ανδρόνικο Βανδώρο και Γιώργο Μονιάκη με 2-0 σετ και σκορ 21-19, 21-14 και πρόσθεσαν το ασημένιο μετάλλιο στην καλοκαιρινή τους συλλογή.
Οι Ζήσης και Κουρτίδης ολοκλήρωσαν με μεγάλη επιτυχία τις εμφανίσεις τους στα καλοκαιρινά Opens και δίνουν ραντεβού για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα U22 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας την ερχόμενη εβδομάδα με ξεκάθαρο στόχο το βάθρο.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2015/07/0000000IMG_3882.jpg)