Με στόχο την όσο το δυνατόν καλύτερη παρουσία και φυσικά την παραμονή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο ΑΓΣΙ ξεκίνησε την προετοιμασία για τη νέα χρονιά. Το ραντεβού δόθηκε στο Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων, καθώς στο πρώτο στάδιο της προετοιμασίας θα δοθεί βαρύτητα στο «χτίσιμο» της φυσικής κατάστασης των παικτών.
Ο κόουτς Σοφοκλής Τσουκανέλης είχε στη διάθεσή του όλους τους παίκτες, με εξαίρεση το Θανάση Κοντό, ο οποίος θα απουσιάσει λόγω ενός προσωπικού προβλήματος, ενώ τις αμέσως επόμενες ημέρες αναμένονται οι τελευταίες μεταγραφικές κινήσεις, ώστε να συμπληρωθεί το ρόστερ και να ξεκινήσει το «μοντάρισμα» της ομάδας.
Να σημειωθεί, τέλος, ότι συνεχίζεται η διάθεση των εισιτηρίων διαρκείας, τα οποία κοστίζουν 20 και 50 ευρώ.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2015/08/agsienarxisaizon.jpg)