Νέα σεισμική δόνηση σημειώθηκε πριν από λίγο με επίκεντρο την Θαλάσσια Περιοχή Δυτικά της Πρέβεζας αυτή την φορά. Σύμφωνα με το Γεωδυναμικό Ινστιτούτο ΑΘηνών η σεισμική δόνηση ήταν ισχύος 3,8 βαθμών της κλίμακας ριχτερ και εστιακού Βάθους 5 χλμ, ενώ σύμφωνα με το Ευρωπαικό-Μεσογειακό Ινστιτούτο Σεισμολογίας η ισχύς ήταν 4,2 βαθμούς της κλίμακας ριχτερ και εστιακού βάθους 2 χλμ. Η Νύχτα τόσο για την πολύπαθη Λευκάδα όσο και για την Πρέβεζα αναμένεται να είναι δύσκολη!
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2015/11/CF83CEB5CEB9CF83CEBCCEBFCF82CF80CF81CEB5CEB2CEB5CEB6CEB1.jpg)