Παράσταση διαμαρτυρίας του ΠΑΜΕ στα γραφεία της ΔΕΗ στην Πρέβεζα πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 8 Ιανουαρίου 2016.
Με βασικό σύνθημα “κανένα λαϊκό σπίτι χωρίς ρευμα!” εκπρόσωποι του ΠΑΜΕ και εργαζόμενοι έστειλαν μήνυμα κατά της κυβερνητικής πολιτικής βάση της οποίας η διοίκηση της ΔΕΗ το τελευταίο διάστημα προβαίνει σε μαζικές διακοπές ρεύματος.
Την ίδια στιγμή σύμφωνα με το ΠΑΜΕ η συγκυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ σχεδιάζει νέες εκπτώσεις στο ρεύμα που προορίζεται για τους επιχειρηματικούς ομίλους, νέες φοροαπαλλαγές και προνόμια για το κεφάλαιο, η επίθεση στα εργατικά – λαϊκά στρώματα δεν έχει τελειωμό.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2016/01/12506650_10207556537865166_1340451557_n.jpg)