Σε αναστολή λειτουργία δύο μονάδων πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης στο Δήμο Πρέβεζας για το σχολικό έτος 2015-2016 προχώρησε η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ηπείρου.
Συγκεκριμένα αποφασίστηκε η αναστολή της λειτουργίας του 1ου Ειδικού Νηπιαγωγείου λόγω μεταγραφής σε άλλη σχολική μονάδα του μοναδικού φοιτητή που ήταν εγγεγραμένος και φοιτούσε σε αυτό καθώς και η αναστολή λειτουργία του ολοήμερου Νηπιαγωγείου Ωρωπού λόγω μειωμένου ενδιαφέροντος φοίτησης παιδιών σε αυτό.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2016/02/CF83CF87CEBFCEBBCEB5CEB9CEBF.jpg)