Για πρώτη φορά οι τέσσερεις ποντιακοί σύλλογοι της περιοχής συνεργάζονται και συμμετέχουν στην παρουσίαση του νέου βιβλίου του βραβευμένου Ηπειρώτη συγγραφέα Γιάννη Καλπούζου με τίτλο “Σέρρα – Η ψυχή του Πόντου” που διοργανώνουν το Βιβλιοπωλείο Κύκλος και οι Εκδόσεις Ψυχογιός
Η εκδήλωση θα γίνει την Κυριακή 10 Απριλίου στις 19:30 στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Πρέβεζας (πρώην Όαση) και πέρα από την ξεχωριστή παρουσίαση που έχει ετοιμάσει ο συγγραφέας, οι ποντιακοί σύλλογοι της περιοχής μας θα πλαισιώσουν με μουσική και χορούς τη βραδιά.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2016/04/12901193_10207613845921716_6313830568509196843_o.jpg)