Στον Άρη συμφώνησε να συνεχίσει την καριέρα του ο Ιάσονας Κανέλλος σύμφωνα με πληροφορίες του Greekvolley.
Ο Κανέλλος που έχει γεννηθεί στην Πρέβεζα τον Σεπτέμβριο του 1998, μετακομίζει στη Θεσσαλονίκη λόγω σπουδών αφήνοντας πίσω την ομάδα στην οποία ξεκίνησε το βόλεϊ, τον ΑΟ Πρέβεζας το 2011.
Είναι λίμπερο και ακραίος και με την ομάδα της Πρέβεζας κατέκτησε το νταμπλ και ανέβηκε στην Α2 κατηγορία, ενώ αγωνίστηκε και στη Β φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων.
Είναι μέλος του Εθνικού σχεδιασμού μπιτς βόλεϊ κι έχει αγωνιστεί σε πανελλήνια πρωταθλήματα και στο εξωτερικό με συμπαίκτες τους Λεωνίδα Σακκά και Βασίλη Ζήση ενώ πιθανόν να μας εκπροσωπήσουν με τον δεύτερο στο Πανευρωπαϊκό Κ22.