Με άριστα πέρασε ο Δήμος Πρέβεζας τον έλεγχο που δέχθηκε από κλιμάκιο της Ελληνικής Εταιρίας Προστασίας της Φύσης που είναι υπεύθυνη για τις Γαλάζιες Σημαίες.
Το Κλιμάκιο υποδέχθηκε η αρμόδια ομάδα του Δήμου Πρέβεζας με επικεφαλής τον Παύλο Σαραμπασίνα.
Οι ελεγκτές επισκέφθηκαν τις 5 βραβευμένες με γαλάζια σημαία παραλίες και τις βαθμολόγησαν με άριστα ενώ σύμφωνα με τις πληροφορίες o Δήμος το 2017 θα διεκδικήσει ακόμα 2 γαλάζιες σημαίες για την Παραλία Καναλίου στο Mango και ακόμα μία στη παραλία του Μύτικα.
Σε περίπτωση επιβεβαίωσης των πληροφοριών οι 7 γαλάζιες σημαίες για τις παραλίες του Δήμου Πρέβεζας θα αποτελούν πραγματικό θρίαμβο!
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2016/08/CEB3CEB1CEBBCEB1CEB6CEB9CEB1CF83CEB7CEBCCEB1CEB9CEB1-1.jpg)