Στους 6ους Εν Νικοπολει Άκτια αγώνες δρόμου συμμετείχε ο Βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ στην Πρέβεζα Κώστας Μπάρκας.
Ο κ. Μπάρκας έτρεξε στο μεγάλο αγώνα των 10 χλμ με αφετηρία το αρχαίο θέατρο της Νικόπολης και τερματισμό τη παραλία της πόλης, ενώ είναι η πρώτη φορά που συμμετέχει στον μεγάλο αυτό αθλητικό θεσμό της Πρέβεζας, κάνοντας μάλιστα και πάρα πολύ καλή επίδοση με χρόνο 50 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2018/09/εν-νικοπολει-ακτια-κωστας-μπαρκας.jpg)
photo Φώτης Βέμης