Εντυπωσιακές είναι οι εικόνες που μας έρχονται από το χωριό Παπαδάτες στο Δήμο Ζηρού , το οποίο εδώ και λίγες ώρες είναι “ντυμένο” στα λευκά. Η χιονόπτωση είναι πυκνή και συνεχίζεται έως αυτή την ώρα.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2019/01/ΧΙΟΝΙΑ-ΣΤΟ-ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟ2.jpg)
photo Λάζαρος Γιαννάκης / Παπαδάτες 4 Ιανουαρίου 2019
Την ίδια ώρα οι κάτοικοι στην Κρανιά, αναφέρουν στα μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης ότι το χωριό είναι αποκλεισμένο εξαιτείας της σφοδρής χιονόπτωσης που ξεκίνησε από χθες τα ξημερώματα και συνεχίζεται με αμείωτους ρυθμούς έως αυτή την ώρα. Όπως αναφέρουν χαρακτηριστικά οι κτηνοτρόφοι αδυνατούν να προσεγγίσουν τις στάνες και τα ζώα τους.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2019/01/ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΗ-ΚΡΑΝΙΑ3.jpg)
photo Αδελφότητα Κρανιωτών Πρέβεζας “Κρανιά” Παρασκευή 4 Ιανουαρίου 2019