Τήν Μ. Τετάρτη 24 Ἀπριλίου καί περί ὥραν 11:00 ὁ Σεβ. Μητροπολίτης μας κ. Χρυσόστομος ἐπισκέφθηκε τούς ἀσθενεῖς τοῦ Γενικοῦ Νοσοκομείου Πρεβέζης, προκειμένου νά εὐχηθεῖ σ’ αὐτούς γιά τίς ἅγιες ἡμέρες.
Τόν Σεβασμιώτατο ὑποδέχθηκε ὁ Διοικητής τοῦ Νοσοκομείου κ. Μιλτιάδης Παππᾶς καί ὁ ἔχων τήν ποιμαντικήν μέριμναν τῶν ἀσθενῶν Αἰδεσ. Πρωτ. Ἀλέξανδρος Τζίμας.
Ἐν συνεχεία ὁ Σεβ. ἐπισκέφθηκε τίς Δομές Ψυχοκοινωνικῆς Ἀποκατάστασης «ΨΥΧΑΡΓΩΣ» καί τέλος τούς τροφίμους τοῦ Εὐγηρίας Ἱδρύματος τῆς Ἱερᾶς Μητροπόλεως.
Σέ ὅλους ὁ Σεβασμιώτατος ἔδωσε τήν εὐλογίαν του, ἀπηύθυνε λόγια πατρικῆς ἀγάπης καί μοίρασε ἀναμνηστικά δῶρα.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2019/04/ΕΠΙΣΚΕΨΗ-ΤΟΥ-ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ-ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΣΤΟ-ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ-ΤΟ-ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ-ΚΑΙ-ΤΟ-ΨΥΧΑΡΓΩΣ.jpg)