Συνελήφθη, χθες (19-03-2020) το μεσημέρι, στην πόλη της Άρτας , ένας 63χρονος , κατηγορούμενος για παραβίαση των μέτρων αποφυγής και περιορισμού της διάδοσης του κορωνοϊού.
Ειδικότερα, όπως διαπιστώθηκε από τον αστυνομικό έλεγχο, ο κατηγορούμενος λειτουργούσε, ως προσωρινά υπεύθυνος, καφενείο, παρά την προσωρινή απαγόρευση λειτουργίας συναφών επιχειρήσεων.
Ο συλληφθείς με τη σε βάρος του σχηματισθείσα δικογραφία θα οδηγηθεί στον αρμόδιο Εισαγγελέα.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2019/07/ΕΛΛΗΝΙΚΗ-ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ.jpg)