Ιστορικό περίπατο διοργανώνει η Τ.Ο. Πρέβεζας της ΚΝΕ ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου. Σκοπός αυτής της δραστηριότητας είναι να φωτιστούν οι ηρωικές σελίδες της ιστορίας αυτού του τόπου, η αταλάντευτη στάση της νεολαίας εκείνη την εποχή μέσα από τις γραμμές τις ΕΠΟΝ και συνολικότερα η πάλη του λαού ενάντια τόσο στον ξένο κατακτητή όσο και στους ντόπιους συνεργάτες του. Ο περίπατος θα ξεκινήσει από τα Δικαστήρια στις 12:00 το μεσημέρι.
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2020/10/ιστορικοσ-περιπατος-στα-χναρια-της-επον-Πρεβεζασ-1.jpg)