Η πρόταση της Δημοτικής αρχής είναι να τιμήσει το σπουδαίο αθλητή μας για τις τεράστιες διακρίσεις του στον Παγκόσμιο Αθλητισμό.
Στο αμέσως επόμενο διάστημα, μόλις το επιτρέψουν οι υγειονομικές συνθήκες , θα διοργανωθεί εκδήλωση βράβευσης δίνοντας το όνομα του στο ποδοσφαιρικό γήπεδο του Μοναστηρακίου (από το οποίο κατάγεται).
Ο Δημήτρης Μπακοχρήστος έπειτα από την κατάκτηση χάλκινου μεταλλίου στο Ρίο , κατέκτησε και το χάλκινο μετάλλιο στην άρση βαρών στους Παραολυμπιακούς του Τόκιο.
Αποτελεί πηγή δύναμης και έμπνευσης για τους νέους μας και εμείς θα είμαστε αρωγοί σε κάθε του προσπάθεια .
![](https://www.mypreveza.gr/wp-content/uploads/2021/09/Δημήτρης-Μπακοχρήστος.jpg)